Rock Pillars Strike - recenze

 

 

     Tentokrát se nám na otestování dostaly do ruky lezečky of Rock Pillars a to model Strike. Sám jsem byl zvědav, co nám může tento model lezeček, za tak přijatelnou cenu, nabídnout? Testování se odehrálo ve dvou různých úrovních a to u začínající lezkyně a u pokročilého lezce.

     Již na první pohled je vidět, že kopyto této lezečky je rovné. Můžeme tedy předpokládat, že se jedná o lezečky, kde nejde o technické lezení těžkých cest, ale spíš o pohodlí. O to se cítit v lezečce příjemně, nemuset jí stále nazouvat a vyzouvat a aby zbytečně netlačila. Přesně tyto požadavky tato lezečka splnila do puntíku. Samožřejmě, každému člověku sednou různé lezečky na různých kopytech, ale oběma členům testovacího týmu lezečka sedla a je všemi za pohodlí chválena.

     Dále jsme čekali na to, jaké bude mít lezečka lezecké vlastnosti. Lezečka je tvrdší, takže se v ní není takový cit. Toto začínající lezkyni vůbec nevadilo a zkušený lezec toto předpokládal, již když lezečku spatřil. Samozřejmě je lezečka uzpůsobena na lezení na umělých stěnách a na vápně, určitě ne na písku. Na tvrdých skalách a umělých stěnách jí však musíme dát palec nahoru, jelikož se v ní lezlo vskutku nad naše očekávání. Lezečka držela, byla příjemná a zároveň se tolik neničila. Vstkutku nás přes skeptický začátek velice příjemně překvapila o svých kvalitách.

     Na závěr je nutno říci, že lezečku nemůžeme porovnávat s top modely, ale za tutu cenu, kterou lezečky RP Strike stojí, je to velice dobré. Vynikající lezečky pro zkušené lezce na zimu, na umělé stěny, na univerzální lezení lehkých cest a lehkých boulderů venku. Na druhou stranu vynikající lezečky pro začínající lezce, kteří lezou jak na umělých stěnách, tak na venkovních skalách jako je vápenec, břidlize, žula aj. Skutečně jsme byli velmi příjemně překvapeni.