recenze - Tupek

 

 

     Na odzkoušení jsme si vzali Tupek od Ortiku. Jedná se o lehký bivak, který nemá žádné výztuhy. Mezi jeho výhody patří lehkost a jeho malý objem. Vzali jsme si ho do hor, abychom vyzkoušeli jeho vlastnosti. Co se týče vlastností v batohu, tak byl super. Moc místa nezabral a těžkej taky nebyl. Horší to bylo při stavění. Holt si musíme přiznat, že stan to není. Tím, že nemá žádné výztuhy a žádný pevný základ, tak je Tupek živý jako plachetnice na rozbouřeném moři. Snažili jsme se ho dostat pod kontrolu, což se částečně povedlo zatížením batohem zevnitř. Pak byl Tupek rozumnější a dal si říct.

     Každopádně musí být stavitelé Tupeku inovativní a mít smysl pro improvizaci. Musíte vymyslet, jak vnitřek batohy nebo hůlkami vyztužit. Nebo kam Tupek přivázat. Po chvilkách přemýšlení jsme konečně tupek postavili a mohli jsme se ubytovat. Spaní ve dvou bylo relativně příjemné. Každopádně to není pohodlné spaní do kempu, ale na to, na co je Tupek stavěný je uvnitř celkem dost prostoru. Jen si musí dávat člověk pozor, když prší, aby se nedotýkal vlhkých stěn.

    Do Tupeku jsme se vešli i ve čtyřech lidech, což už bylo hodně. Jako nouzovka však poslouží. V jednom člověku bylo spaní pohodlné, ale složitější stavba. Dle názoru našeho teamu je Tupek skvělý jako nouzový bivak. Jdete-li do hor nebo do přírody a počítáte s tím, že budete spát pod širákem nebo na chatě a do batohu chcete jen nouzovku pro případ špatného počasí, tak je Tupek správná volba. Nesmíte si ho však brát jako plnohodnotný stan.

    Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.