Recenze - Lezečky Rock Pillars Diamond

    Poštěstilo se mi rok testovat lezečky Rock Pillars Diamond. Jeden z top-modelů tohoto výrobce. Tento model se objevil poprvé cca před rokem a půl. Do té doby byla top-modelem Rock Pillarsu lezečka Pearl. Určitě měly Pearly a asi ještě i mají svý stoupence, ale mě tento model moc neoslovil. Býval jsem zarytým La Sportivistou a po nasazení Pearlů, mně přišlo, že mám na noze průměrný, možná lehce nadprůměrný model a ne top-model. A to, že v nich lezl Mráza a ostatní bouchači? Pokud jim vyhovují, proč ne?

     Po prvním nasazení Diamondů byly pocity úplně někde jinde. Už jsem cítil, že Rock Pillars zapracoval jak na designu, tak na technologii a že mám na noze světovou botu. Bota, která by mohla konkurovat i světovým značkám a není jen uplácaná pro vlastní píseček. Myslím písečkem přirovnání k bábovičkám, ne Ádr, Labák atd. Každopádně bota má agresivní tvar, mně osobně padne na nohu a co se týče lezení, tak poskytuje jistotu postavení a pohybu na skále. Ustojí lištičky, dobře tře, a pokud se zašněruje, tak se dá i dobře patičkovat. Řekl bych, že taková lezečka tu od domácího výrobce ještě nebyla.

     Pokud si odmyslíme barvy, tak nám model Diamond připomíná jiný model lezeček od výše jmenované konkurence. V porovnání s tímto podobným modelem od konkurence musím říct, že materiály použité pro Diamondy nejsou tak poddajné. Lezečka není taková bačkůrka. Ale jsme přeci drsní Češi, ne pohodlný Špageťáci, ne? Pro Diamondy na druhou stranu hraje cena, kde ušetříme nějakou tu kačku a fakt, že je to náš domácí výrobce a pokud budeme chtít lezečku podrazit nebo nějak opravit, tak se to dá udělat na originálním kopytě.

     Když se na závěr zamyslím, tak si myslím, že to je dobrá bota a že takový model na našem trhu chyběl. Samozřejmě to není model pro začátečníky ani mírně pokročilé. Agresivní tvar nutí lezečku po lezení hned sundat a navlíct si žabky. Ale pro dobrýho lezce, kterej chce mít dobrej pocit z lezení a mít na svoje projekty boty, které ho podrží, tak si myslím, že za tu cenu to je velmi dobrá volba. Jen to nesmí bejt nějakej pohodlnej páprda.