Jistící pomůcka - kyblíček Ocún Ferry

     Před nějakým časem jsme tu měli recenzi na kyblíček od Ocùnu s názvem Tubber Duo. Přeci jen na Tubber Duo nebyly opěvné árie. Abych řekl pravdu, nepatřil ani do portfolia našich prodávaných produktů s oblibou. Asi si to vzal k srdci i Ocùn a přišel s novým kyblíčkem s názvem Ferry.

     Ferryho jsme nyní několik týdnů testovali. Zejména byl testován na skalách a umělých stěnách. Dá se tedy říci, že jsme ho testovali při sportovním lezení. Jelikož máme širokou škálu kámošů, tak jsme ho testovali i na velikém spektru lan. Kámoši jsou většinou šetřílci, tak mají stará chlupatá lana. Abychom byli objektivní, tak jsme několikrát lezli i na novém tenčím laně.

Odborná literatura na stránkách výrobce praví:

     Ferry má dokonale vyspělý design, který využívá všech vymožeností technického inženýrství. Tvarování V kanálku je účinné a šetrné k lanu. Doporučené použití pro jednoduchá lana průměru 9–11 mm a dvojitá lana průměru 7,8–9,5 mm.

     Tož nevím co je vymoženost technického inženýrství ač jsem též inženýrem. Ale musíme dát tentokrát za pravdu, že se Ferry povedl. Lano v kyblíčku krásně klouže. Lze kyblíček otočit a využít druhý režim tření např. pokud je lano moc rychlé nebo pokud není jistič příliš zkušený. Velmi pozitivní je zejména to, že se lano vůbec nezasekává. Lezci na stěně ocení veliké horní oko, za které mohou kyblíček věšet na sedák. Neocenitelné je však na skalách na štandu, když se jistí z vrchu. Též spodní malé oko např. pro spouštění při jištění ze štandu je příjemné.

     Musím říci, že po dlouhá léta jsem používal kyblíčky Black Diamond nebo Petzl. Do nedávna byly neocenitelné a nedaly se s ostatními srovnávat. Mluvím nyní o kyblíčkách běžných na našem trhu. Momentálně je však Ferry favoritem. Kvalitativně je srovnatelný se svými špičkovými konkurenty, zdá se mi lehčí a zejména je za rozumnější cenu. Na těchto bodech jsme se jednohlasně shodli. Blackhippo team tedy tento kyblíček vřele doporučuje.

Ferryho si můžete prohlédnout či objednat zde: www.blackhippo.cz/shop/332-kybliek-wild-country-vc-pro-2-.html