Albanie - promítání v klubu Cross v Praze -14.14 v 19:30

     Přijďte si poslechnout kamaráda Michala Sedláčka o svých cestách a zkušenostech z Albánie. Již pár let tam jezdí jako průvodce i soukromě a určitě tuto zemi velmi dobře zná. Má k této zemi osobní vztah, i co se týče lidí, přírody a alkoholu. Snad vás pár slov níže navnadí.

     Albánie, křižovatka kultur, vůně orientu, a to doslova za dveřmi České republiky. Stále velmi málo objevená země, kde se snoubí vlivy západu a východu.

     Dnešní Albánie je republikou, která leží na březích Jaderského a Ionského moře. Na souši sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem. Hlavním městem je Tirana, ale za návštěvu stojí i mnohá další místa jako například Shkodër, Durrës nebo Berat. 

     Albánie leží již mnoho století na hranici mezi západním a východním křesťanstvím. Spolu s Turky tam přišel také islám. Ve druhé půli 20. století zde vyhlásili ateistický stát. Dokonalá směsice víry na různý způsob. V poslední době si do této krásné země nachází cestu stále více turistů, především z České republiky. Stane se Albánie druhým Chorvatskem? 

 

Přijďte se podívat na promítání fotografií z Albánie ve čtvrtek 14. dubna 2011 od 19,30 hodin.
O své postřehy z opakovaných cest po této zemi se s Vámi podělí Michal Sedláček.
Opět v Cross Clubu, v kavárně v prvním patře.

 

 

Info: 
Albánie. Křižovatka kultur a vůně orientu. (přednáška s promítáním fotografií) 
Termín konání: 14. dubna 2011 od 19:30 hodin 
Cross Club 
Plynární 23, Praha 7 - Holešovice

Michal Sedláček je studentem Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Věnuje se cestování, historii, průvodcování a sportům všeho druhu.