Akademické mistrovství republiky v lezení na obtížnost

   V neděli dne 6.06.2010 se Blackhippo podílelo na organizaci AMČR v lezení na obtížnost, které se konalo v Praze na Julisce. Hlavními organizátory byly univerzity ČVUT a ČZU, pod vedením pana Romana Tomčíka. Nálada na závodech byla výborná a myslím, že si samotní závodníci závody užili. Lezlo se v kategoriích muži a ženy. V každé kategorii se lezly dvě kvalifikační cesty a nakonec jedna finálová. Kvalifikační cesty byly zajímavé a zalezl si na nich každý závodník či závodnice. 

   Do finále nakonec postoupily všechny dívky, zatímco u mužů postupovalo dvanáct závodníků. Zástupce Blackhippa "Mike" skončil 14tý a do finále nepostoupil. Čemuž se nemůžeme divit po jeho půlroční lezecké pauze. Jsme rádi, že jsme ho nakonec do závodu přemluvili. Finále mužů bylo velmi zajímavé, jelikož byla cesta silová a některé úseky byly velmi těžké. Většina závodníků skončila po prvních 5ti metrech. Celkové pořadí mužů se pak srovnalo dle toho, kdo dolezl nejdál. Nakonec vyhrál čerstvý reprezentant ČR Dalibor Muráň. Za ním skončili na druhém a třetím místě Martin Tomášek a Josef Sobek.

   Finále žen bylo možná ještě napínavější než finále mužů. Na třetím místě skončila Denisa Kotrbová. Dále topovaly jak Ksenije Chernozubová, tak Petra Růžičková. Holky si to museli nakonec rozdat v superfinále. Superfinálová cesta byla stejná jako finálová cesta mužů, jen doplněna o pár chytů. Holky ukázaly, že by se neztratily ani v kategorii mužů. Nakonec však dále dolezla Petra Růžičková, čímž po zásluze vyhrála.

   Atmosféra byla výborná a lezecké cesty nebyly špatné. Navíc byl závod opepřen o komentára "Hrošíka" a jeho povzbuzovací i vtípné průpovídky. Těšíme se všichni na další takové závody.